Surxondaryo viloyatida radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni noqonuniy olib kirishga qarshi o‘quv-seminar o‘tkazildi
2025-yil 4-aprel kuni Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasida Surxondaryo viloyati EMMX  xodimlari tomonidan bojxona organlari xodimlari uchun o‘quv-seminar mashg‘uloti o‘tkazildi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasining bojxona chegarasi orqali radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni noqonuniy olib kirish holatlarining oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar muhokama qilindi.
ewffffffffffffffffffffasdf1000x750.jpg
O‘quv-seminar davomida ishtirokchilar, radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni noqonuniy olib kirish holatlari aniqlanganda, bojxona organlari bilan hamkorlikda bu holatlar yuzasidan qanday chora-tadbirlar ko‘rish, targ‘ibot-tashviqot ishlarini tashkil etish, huquqbuzarliklarni hujjatlashtirish va qonuniy choralar ko‘rish lozimligi haqida batafsil ma’lumot oldilar.
dsvsdvasas1000x750.jpg
Shuningdek, EMMX xodimlari seminar davomida, Surxondaryo viloyatidagi radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalar bilan bog‘liq noqonuniy faoliyatlarni aniqlash yuzasidan tadbirlar tashkil etishni va bu tadbirlar davomida aniqlangan huquqbuzarlik holatlarini hujjatlashtirishni ta’minlash zarurligini ta’kidladilar.
vdvzxczxc1000x750.jpg
Bojxona va EMMX xodimlari o‘rtasida faol hamkorlikni ta’minlash, o‘zaro tajriba almashish va samarali chora-tadbirlarni amalga oshirish orqali, noqonuniy faoliyatni bartaraf etishda muhim rol o‘ynashga qat’iy e’tibor qaratildi.

В Сурхандарьинской области проведен учебно-семинар по борьбе с незаконным ввозом радиотехнических средств и высокочастотных устройств
4 апреля 2025 года в Сурхандарьинской области в Таможенной службе региона был проведен учебно-семинар для сотрудников таможенных органов с участием работников Сурхандарьинской области СЭМС. В ходе мероприятия были обсуждены меры по предотвращению незаконного ввоза радиотехнических средств и высокочастотных устройств через таможенную границу Республики Узбекистан.
ewffffffffffffffffffffasdf1000x750.jpg
Во время учебно-семинара участники получили подробную информацию о том, как совместно с таможенными органами следует принимать меры в случае выявления незаконного ввоза радиотехнических средств и высокочастотных устройств, организовывать агитационно-разъяснительную работу, документировать правонарушения и принимать законные меры.
dsvsdvasas1000x750.jpg
Кроме того, сотрудники Сурхандарьинской области СЭМС в ходе семинара подчеркнули необходимость организации мероприятий, направленных на выявление незаконной деятельности, связанной с радиотехническими средствами и высокочастотными устройствами в Сурхандарьинской области, а также обеспечения документирования выявленных правонарушений.
vdvzxczxc1000x750.jpg
Особое внимание было уделено обеспечению активного сотрудничества между сотрудниками таможенных органов и СЭМС, обмену опытом и реализации эффективных мероприятий для ликвидации незаконной деятельности.