Jamiyatga katta zarar keltiradigan illatlardan biri – manfaatlar to‘qnashuvidir. U bor joyda sohalar rivojlanish o‘rniga orqaga ketadi, millat salohiyati zavolga uchraydi. “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonun manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish va tartibga solishda mustahkam huquqiy asosdir.
Sirdaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari uchun tashkil etilgan o‘quv seminarida mazkur qonunning mazmun-mohiyati xususida so‘z bordi. Unda Sirdaryo viloyati Adliya boshqarmasining mas’ul xodimi S.Qo‘ziyev ushbu qonunning maqsadi va amal qilish sohasi, manfaatlar to‘qnashuvi bilan bog‘liq munosabatlarni davlat tomonidan tartibga solish yuzasidan keng ma’lumot berdi.
Shuningdek, tadbirda korrupsiyaga oid islohotlarni ta’minlanishiga barcha birdek mas’ul ekanligi ta’kidlanib, manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida xabar bermaganlik uchun belgilangan jazo choralari haqida to‘xtalib o‘tildi.

One of the vices that cause great harm to society is conflict of interests. Where it exists, instead of development, degradation occurs and the potential of the nation is undermined. The Conflict of Interest Act is a solid legal framework for preventing and regulating conflicts of interest.
The content of this law was discussed at a training seminar organized for employees of the Electromagnetic Compatibility Service of the Syrdarya region. At the meeting, the responsible officer of the Syrdarya Regional Department of Justice, S.Kaziev, gave detailed information about the purpose and scope of this law, as well as the state regulation of relations related to conflicts of interest.
The event also emphasized that everyone is equally responsible for ensuring the implementation of corruption reforms, and also discussed penalties for failure to report a conflict of interest.