Joriy yilning 24-fevral kuni Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish va uning oldini olish yo‘nalishida ko‘nikmalarni oshirish maqsadida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatini Samarqand viloyati, Samarqand tumani IIB mutaxassisi M.Ergashev olib bordi.
gdfgdsfgbnfgf1000x572.jpg
Davra suhbati davomida Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlariga jamiyatning turli qatlamlarida yuzaga kelayotgan korrupsiyaviy holatlar hamda huquq-tartibot organlari tomonidan ushbu holatlarni oldini olish borasida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, xodimlarga “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida” gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining mazmun-mohiyati hamda korrupsion holatlar va manfaatlar to‘qnashuvi kabi holatlarga guvoh bo‘linganda harakatlanish tartibi to‘g‘risida tushunchalar berildi.
fggffgf1000x750.jpg
Davra suhbati yakunida xodimlar tomonidan mavzuga oid berilgan savollarga IIB mutaxassisi tomonidan javoblar berildi.

A round table on the topic “Fight against corruption” was organized in Samarkand CEMS
On February 24 of this year, a round table on the topic of “Fighting Corruption” was held at the Samarkand Regional Electromagnetic Compatibility Service with the aim of increasing the knowledge of employees on issues of fighting corruption and counteracting corruption.
The round table was chaired by M. Ergashev, a specialist from the Samarkand District Department of Internal Affairs of the Samarkand Region.
gdfgdsfgbnfgf1000x572.jpg
During the round table, the representative of the Internal Affairs Directorate, employees of the Samarkand Regional Electromagnetic Compatibility Service were provided with information on the facts of corruption that took place in various layers of society, as well as on the work carried out by law enforcement agencies to prevent facts of corruption.
The employees were provided with information on the essence of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption" and the procedure for identifying situations related to corruption and conflicts of interest.
fggffgf1000x750.jpg
At the end of the round table, an employee of the Internal Affairs Directorate answered the employees' questions on this topic.