Joriy yilning 24-fevral kuni Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish va uning oldini olish yo‘nalishida ko‘nikmalarni oshirish maqsadida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatini Samarqand viloyati, Samarqand tumani IIB mutaxassisi M.Ergashev olib bordi.
gdfgdsfgbnfgf1000x572.jpg
Davra suhbati davomida Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlariga jamiyatning turli qatlamlarida yuzaga kelayotgan korrupsiyaviy holatlar hamda huquq-tartibot organlari tomonidan ushbu holatlarni oldini olish borasida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, xodimlarga “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida” gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining mazmun-mohiyati hamda korrupsion holatlar va manfaatlar to‘qnashuvi kabi holatlarga guvoh bo‘linganda harakatlanish tartibi to‘g‘risida tushunchalar berildi.
fggffgf1000x750.jpg
Davra suhbati yakunida xodimlar tomonidan mavzuga oid berilgan savollarga IIB mutaxassisi tomonidan javoblar berildi.

В Самаркандской СЭМС организован круглый стол на тему «Борьба с коррупцией»
24 февраля текущего года в Самаркандской области Службе электромагнитной совместимости состоялся круглый стол на тему «Борьба с коррупцией», с целью повышения знаний сотрудников по вопросам борьбы против коррупции и вопросам противодействия коррупции.
Круглый стол вел специалист УВД Самаркандского района Самаркандской области М.Эргашев.
gdfgdsfgbnfgf1000x572.jpg
В ходе круглого стола, представителем УВД, сотрудникам Самаркандской области Службы электромагнитной совместимости была предоставлена​​информация о фактах коррупции, имевших место в различных слоях общества, а также о работе, проводимой правоохранительными органами по предотвращению фактов коррупции.
Сотрудникам предоставлена информация о сути Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» и порядка действий при выявлении ситуаций, связанных с коррупцией и конфликтом интересов.