Joriy yilning 11-may kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali o‘quv soati o‘tkazildi.
Mazkur o‘quv soatida Jizzax viloyati EMMX 2-toifali tarmoq muhandisi X.A.Israilov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 20-dekabrdagi “Mamlakatimizda o‘zbek tilini yanada rivojlantirish va til siyosatini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6084-son Farmoni mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Shuningdek, Qashqadaryo viloyati EMMX 1-darajali radiooperatori O.Norkulov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016-yil 28-dekabrdagi “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-4904-son Farmonining mazmun-mohiyati yoritildi.

11 мая 2023 года через платформу «ZOOM» был проведён очередной час правового обучения для сотрудников центрального аппарата ГУП «Центр электромагнитной совместимости», Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
На данном учебном часу Инженером сети 2-категории СЭМС Джизакской области Х.А.Исраиловым было разъяснено содержание Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему развитию узбекского языка и совершенствованию языковой политики в стране» № УП-6084 от 20 октября 2020 года.
Также, в ходе учебного часа радиооператором 1-класса СЭМС Кашкадарьинской области О.Норкуловым было разъяснено содержание Указа Президента Республики Узбекистан, «О мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц» № УП-4904 от 28 декабря 2016 года.