O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Hududiy sho‘basining, Muhammad al‑Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filialida soha korxona tashkilotlari tomonidan talabalarga o‘quv seminarlar tashkil qilish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi tasdiqlangan.
Ushbu rejaga muvofiq joriy yilning 4-mart kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatining mutaxassislari A.Matyakubov va A.Shimbergenovlar tomonidan filial talabalariga “Milliy radiomonitoring tizimi” mavzusida o‘quv-seminar o‘tkazildi.
O‘quv-seminarda “Telekommunikatsiya texnologiyalari va kasbiy ta’lim” fakulteti dekan o‘rinbosari U.Turumbetov, “Ma’lumotlarni uzatish tarmoqlari va tizimlari” kafedra mudiri PhD D.Esbergenov, professor-o‘qituvchilar va 3-kurs talabalari qatnashdilar.
Faoliyatimiz haqida ma’lumotlar berilgandan keyin seminar talabalar bilan o‘zaro muloqot shaklida tashkil qilindi. Talabalarning mavzu va faoliyatimiz bo‘yicha qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar berildi.

Территориальное управление Республики Каракалпакстан Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан утвердил план мероприятий по организации учебных семинаров организациями отрасли для студентов Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми.
Согласно этому плану, 4 марта текущего года специалисты Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан А.Матьякубов и А.Шымбергенов провели обучающий семинар по теме «Национальная система радиомониторинга» для студентов филиала.
В семинаре приняли участие заместитель декана факультета «Телекоммуникационные технологии и профессиональное образование» У.Турумбетов, Заведующий кафедрой «Сети и системы передачи данных» PhD Д.Есбергенов, преподаватели и студенты 3 курса филиала.
После предоставления информации о нашей деятельности семинар был организован в формате диалога со студентами. Были даны подробные ответы на интересующие студентов вопросы по теме и нашей деятельности.