TATU Nukus filialida o‘quv-seminar o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Qoraqalpog‘iston Respublikasi Hududiy sho‘basi, Muhammad al‑Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filialida soha korxona tashkilotlari tomonidan talabalarga o‘quv seminarlar tashkil qilish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi tasdiqlangan.
fgsdf1000x750.jpg
Ushbu rejaga muvofiq joriy yilning 10-oktabr kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatining mutaxassislari N.Narimov  va A.Shimbergenovlar tomonidan filial talabalariga “Milliy radiomonitoring tizimi” mavzusida o‘quv-seminar o‘tkazildi.
dfhgdfg1000x750.jpg
O‘quv-seminarda “Telekommunikatsiya texnologiyalari va kasbiy ta’lim” fakulteti dekani, PhD, B.Fayzullayev, dekan o‘rinbosari U.Turumbetov va filialning 2-kurs talabalari qatnashdi.
cvbcvb1000x750.jpg
Seminar o‘zaro muloqot shaklida tashkil qilindi va talabalarning mavzu va faoliyatimiz bo‘yicha qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar berildi.

В Нукусском филиале ТУИТ прошел учебный семинар
Территориальное управление Республики Каракалпакстан Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан утвердил план мероприятий по организации учебных семинаров организациями отрасли для студентов Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми.
fgsdf1000x750.jpg
Согласно этому плану, 10 октября текущего года специалисты Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан Н.Наримов и А.Шымбергенов провели обучающий семинар по теме «Национальная система радиомониторинга» для студентов филиала.
dfhgdfg1000x750.jpg
В семинаре приняли участие декан факультета «Телекоммуникационные технологии и профессиональное образование», к.т.н. Файзуллаев Б., заместитель декана Турумбетов У. и студенты 2 курса филиала.
cvbcvb1000x750.jpg
Семинар был организован в форме открытого диалога и содержал подробные ответы на интересующие студентов вопросы по теме и нашей деятельности.