Sirdaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha davra suhbati o‘tkazildi
Korrupsiya davlat va jamiyatning rivojlanishiga jiddiy putur yetkazadigan salbiy illatlardan sanaladi. Davlat organlari va tashkilotlar korrupsiyaga qarshi kurashish maqsadida aholining huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, shu jumladan korrupsiyaga qarshi kurashish masalalariga doir tushuntirish ishlarini amalga oshirish, huquqiy tarbiya va ta’limni, ilmiy-amaliy tadbirlarni tashkil etish, o‘quv-uslubiy va ilmiy adabiyotlarni ishlab chiqish yo‘li bilan zarur chora-tadbirlarni amalga oshirib borishlari lozim.
Korrupsiya va boshqa nojo‘ya xatti-harakatlarni sodir etilishining oldini olish maqsadida 2024-yil 27-sentabr kuni Sirdaryo viloyati EMMXda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha davra suhbati o‘tkazildi.
Ushbu tadbir davomida Sirdaryo viloyati EMMX 1-toifali muhandisi B.Xidirov tomonidan O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi Qonuni hamda 2024-yil 27-sentabrdan amalga kiritilgan KINH 26:2024 va KINH 27:2024 korxonaning ichki normativ hujjatlarining mazmun-mohiyati tushuntirib berildi.
Ushbu davra suhbatini o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad, korxona xodimlari tomonidan korrupsiyaga yo‘l qo‘ymaslik, xizmat vazifalarini sidqidildan bajarish, bu jinoyatga birgalikda qarshi kurashish, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashda keng jamoatchilik rolini kuchaytirishdan iboratdir.

В Службе электромагнитной совместимости Сырдарьинской области проведён круглый стол по противодействию коррупции
Коррупция считается одним из негативных пороков, серьёзно подрывающих развитие государства и общества. В целях противодействия коррупции государственные органы и  организации должны принимать необходимые меры по повышению правового сознания и правовой культуры населения, формированию в обществе нетерпимого отношения к коррупции, в том числе путем проведения разъяснительной работы, организации правового воспитания и образования, научно-практических мероприятий, разработки учебно-методической и научной литературы по вопросам противодействия коррупции.
В целях недопущения совершения коррупционных и иных противоправных деяний 27 сентября 2024 года в СЭМС Сырдарьинской области состоялся круглый стол по противодействию коррупции.
В ходе данного мероприятия инженер 1 категории СЭМС Сырдарьинской области Б.Хидиров разъяснил сущность и содержание Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции», а также внутренних нормативных документов предприятия ВНДП 26:2024 и ВНДП 27:2024, вступающих в силу с 27 сентября 2024 года.
Основная цель проведения круглого стола - предотвращение коррупции со стороны сотрудников предприятия, добросовестное выполнение своих служебных обязанностей, совместная борьба с данным недугом, а также усиление роли общественности в борьбе с коррупцией.