Bugungi kunda Prezidentimiz tashabbusi bilan olib borilayotgan “Yashil makon” umummilliy harakati doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasining barcha hududlarida aholi va yoshlarning ekologik madaniyatini oshirish, atrof-muhitga diqqat e’tiborni kuchaytirish, ekologik vaziyatni yaxshilash maqsadida daraxt ko‘chatlarini ekish ishlari keng targ‘ib qilinmoqda.
Tadbir doirasida barcha davlat tashkilotlari qatori O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududiy boshqarmasi tomonidan "O‘zbektelekom" AK “Telekommunikatsiya transport tarmog‘i” filialining 6-son bog‘lamasiga qarashli hududda mevali va manzarali daraxt ko‘chatlarini ekish ishlari tashkillashtirildi.
Mazkur tadbirda vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlarning hududiy bo‘linma va tashkilotlari xodimlari, shu qatorda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari ham faol ishtirok etishdi va xayrli ishga o‘z hissalarini qo‘shishdi.

Продолжается общенациональное движение «Зеленое пространство»
Сегодня, в рамках иницированного Президентом общенационального движения «Зеленое пространство», на всей территории Республики Каракалпакстан в целях повышения экологической культуры населения и молодежи, повышения внимания к окружающей среде, улучшения экологической обстановки в регионе широко пропагандируется посадка саженцев деревьев.
В рамках мероприятия, наряду со всеми государственными организациями, территориальным управлением Республики Каракалпакстан Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан была организована посадка саженцев плодовых и декоративных деревьев на территории узла №6 филиала «Телекоммуникационная транспортная сеть» АК “Узбектелеком”.
На данном мероприятии как и все сотрудники региональных подразделений организаций и предприятий министерства, сотрудники Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан приняли активное участие и внесли свой вклад в благое дело.