Qoraqalpog‘iston Respublikasi IIVning Nukus shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi bilan hamkorlikdagi ishlarni kuchaytirish maqsadida, Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMX muhandislari M.Dlekeev va N.Narimovlar tomonidan 2024-yil mobaynida hamkorlikdagi ishlar rejasiga muvofiq joriy yilning 16-dekabr kuni Nukus shahar IIB jamoat xavfsizlik xizmati huquqbuzarliklar profilaktikasi shaxsiy tarkibiga o‘quv seminar tashkil etildi. O‘quv seminarga Nukus shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik A.Babajanov raislik qildi va kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Seminar ishtirokchilari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22‑dekabrdagi 801-son qarori (mazkur qarorga kiritilgan o‘zgartirishlar -  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 23‑avgustdagi 417-son qarori) bilan tasdiqlangan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom bilan tanishtirildi.
Ushbu Nizom bo‘yicha REV va YuChQlardan foydalanishni nazorat qilish bo‘yicha olib boriladigan hamkorlikdagi tadbirlarda joylardagi IIB jamoat xavfsizlik xizmati profilaktika inspektorlari qatnashishlari to‘g‘risida aytib o‘tildi. Undan tashqari, noqonuniy ishlayotgan REVlar aniqlangan vaziyatlarda hamkorlikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan tushunchalar berildi.

In order to strengthen interaction with law enforcement agencies, on December 16 of this year, in accordance with the joint work plan for 2024, engineers of the SEMС of the Republic of Karakalpakstan M. Dlekeyev and N. Narimov organized a training seminar for the personnel, inspectors of the public safety and crime prevention service of Nukus. This training seminar was chaired by the Deputy Head of the Nukus City Department for Coordination of Activities of Internal Affairs Agencies, Lieutenant Colonel A. Babazhanov.
The seminar participants were familiarized with the requirements of the Regulation
"On the interaction of ministries and departments in organizing control over compliance with the procedure for the acquisition (transfer), sale and (or) installation (construction), import, use of radio electronic equipment and high-frequency devices, as well as in eliminating radio interference" approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated December 22, 2020 No. 801 (amended in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 417 dated August 23, 2023).
It was noted that in accordance with this Regulation, inspectors of the public safety and crime prevention service should participate in joint activities to control the use of REM and HFD. Explanations were also given on the procedure for joint work in cases of identifying illegally operating REM.