Qoraqalpog‘iston Respublikasi IIVning Nukus shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi bilan hamkorlikdagi ishlarni kuchaytirish maqsadida, Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMX muhandislari M.Dlekeev va N.Narimovlar tomonidan 2024-yil mobaynida hamkorlikdagi ishlar rejasiga muvofiq joriy yilning 16-dekabr kuni Nukus shahar IIB jamoat xavfsizlik xizmati huquqbuzarliklar profilaktikasi shaxsiy tarkibiga o‘quv seminar tashkil etildi. O‘quv seminarga Nukus shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik A.Babajanov raislik qildi va kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Seminar ishtirokchilari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22‑dekabrdagi 801-son qarori (mazkur qarorga kiritilgan o‘zgartirishlar -  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 23‑avgustdagi 417-son qarori) bilan tasdiqlangan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom bilan tanishtirildi.
Ushbu Nizom bo‘yicha REV va YuChQlardan foydalanishni nazorat qilish bo‘yicha olib boriladigan hamkorlikdagi tadbirlarda joylardagi IIB jamoat xavfsizlik xizmati profilaktika inspektorlari qatnashishlari to‘g‘risida aytib o‘tildi. Undan tashqari, noqonuniy ishlayotgan REVlar aniqlangan vaziyatlarda hamkorlikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan tushunchalar berildi.

В Нукусском городском управлении по координации деятельности органов внутренних дел был проведён учебный семинар
В целях усиления взаимодействия с правоохранительными органами 16 декабря текущего года в соответствии с планом совместных работ на 2024 год инженерами СЭМС Республики Каракалпакстан М.Длекеевым и Н.Наримовым был организован учебный семинар для личного состава, инспекторам службы общественной безопасности и профилактике правонарушений г.Нукуса. На данном учебном семинаре председательствовал заместитель начальника Нукусского городского управления по координации деятельности органов внутренних дел, подполковник А.Бабажанов.
Участники семинара были ознакомлены с требованиями Положения «О взаимодействии министерств и ведомств при организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), продажи и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также при устранении  радиопомех» утвержденном постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года №801 (внесено изменение в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №417 от 23 августа 2023 года).
Было отмечено, что в совместных мероприятиях по контролю за использованием РЭС и ВЧУ в соответствии с настоящим Положением должны принимать участие инспекторы службы общественной безопасности и профилактике правонарушений. Также были даны разъяснения о порядке совместной работы в случаях выявления незаконно действующих РЭС.