Korrupsiya-davlatimiz rivojiga to‘siq
Joriy yilning 30-yanvar kuni Qoraqalpogʻiston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida “Korrupsiya-davlatimiz rivojiga to‘siq” mavzusida seminar tashkil etildi.
Seminarda Qoraqalpogʻiston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati boshligʻi I.Reimov korrupsiya o‘zi nima, korrupsiyaning kelib chiqish sabablari, davlatimiz hamda korxonamiz rivojiga yetkazadigan zararlari haqida tushunchalar berdi.
Korrupsiyaga yo‘l qo‘ymaslik maqsadida doimiy ravishda proflaktik tadbirlar, seminar, davra suhbatlari o‘tkazilib kelinayotganligini, qolaversa korxonamiz tomonidan koʻrsatilayotgan xizmatlar elektron tizimga o‘tilib, Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali amalga oshirilayotganligini ta’kidlab oʻtdi.
Seminar mobaynida korrupsiyani yuzaga keltiruvchi holatlar, ularning oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan chora-tadbirlar, korrupsiya holati natijasida yuzaga keladigan jinoyatlar oqibati, belgilangan jazo va choralar to‘g‘risida so‘z yuritildi.

Коррупция - препятствие развитию нашего государства
30 января текущего года в Службе электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан был проведен семинар на тему «Коррупция – препятствие развитию нашего государства».
На семинаре начальник Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан И.К.Реимов дал разъяснения элементам коррупция, причины коррупции и его вред развитию нашего государства и предприятий.
В целях предотвращения коррупции регулярно проводятся профилактические мероприятия, семинары, круглые столы, а услуги, оказываемые нашим предприятием, переводятся в электронную систему и реализуются через «Единый портал интерактивных государственных услуг».
В ходе семинара обсуждались обстоятельства вызывающие коррупцию, меры, принимаемые для их предотвращения, последствия преступлений, возникающих в результате коррупции, а также предусмотренные меры наказания.
А также были высказаны мнения относительно усиления мер против коррупции на нашем предприятии, повышения общественной активности в борьбе с этим.