“Hamkorlikda yangi bilimlar sari: Teleradio uzatkichlardan foydalanish oʻquv mashgʻulotlari”
“EMMM” DUKning 2025-yil 28-martdagi 10-F-sonli farmoyishi ijrosini ta’minlash maqsadida, Samarqand viloyatida Samarqand, Jizzax, Navoiy, Buxoro, Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari EMMX xodimlari ishtirokida o‘quv-amaliy trening tashkil etildi. Mazkur trening “EMMM” DUKning RNvaTR xizmati mutaxassislari tomonidan o‘tkazilib, unda teleradio uzatkichlaridan samarali foydalanish, shuningdek, ushbu uzatkichlar tarkibiga kiruvchi antenna-fider qurilmalarini joylashtirish, sozlash va ekspluatatsiya qilish bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlar berildi.
photo2025-04-2916-47-18.jpg
2025-yil 14-apreldan 18-aprelgacha bo‘lgan davr mobaynida tashkil etilgan o‘quv-amaliy trening doirasida ishtirokchilarga teleradio uzatkichlarning
texnik-ekspluatatsion xususiyatlari, funksional imkoniyatlari hamda ularni real ekspluatatsion sharoitlarda qo‘llash mexanizmlariga oid nazariy bilimlar va amaliy ko‘nikmalar chuqurlashtirilgan tarzda yetkazildi.
photo2025-04-2916-47-25.jpg
O‘tkazilgan o‘quv-amaliy treningda Samarqand RTUMning texnik direktori boshchiligidagi mutaxassislar guruhi ham faol ishtirok etdi hamda trening tashkiliy jihatlarini amalga oshirishda bevosita o‘z hissalarini qo‘shishdi va o‘z tajribalari bilan bo‘lishishdi.
photo2025-04-2916-47-30.jpg
Tashkil etilgan o‘quv-amaliy trening davomida EMMX xodimlari  tele-radio uzatkichlardan samarali foydalanish, antenna-fider qurilmalarini ekspluatatsiya qilish bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlar chuqurlashtirilgan tarzda yetkazildi.

“К новым знаниям в сотрудничестве: Учебной занятия по эксплуатации телерадиовещательных передатчиков ”
В целях реализации приказа №10-Ф ГУП «ЦЭМС» от 28 марта 2025 года в Самаркандской области был организован учебно-практический тренинг с участием сотрудников СЭМС Самаркандской, Джизакской, Навоийской, Бухарской, Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областей. Данный тренинг был проведён специалистами службы РK и ТР ГУП «ЦЭМС», в рамках которого были представлены теоретические и практические знания по эффективному использованию телерадиовещательных передатчиков, а также по размещению, настройке и эксплуатации антенно-фидерных устройств, входящих в состав указанных передатчиков.
photo2025-04-2916-47-18.jpg
В период с 14 по 18 апреля 2025 года в рамках организованного учебно-практического тренинга участникам были подробно представлены теоретические знания и практические навыки, касающиеся технических и эксплуатационных характеристик систем телерадиовещания, функциональных возможностей передающего оборудования, а также механизмов его применения в реальных условиях эксплуатации.
photo2025-04-2916-47-25.jpg
В проведённом учебно-практическом тренинге активное участие приняла группа специалистов под руководством технического директора Самаркандский РТПЦ, внёсшая непосредственный вклад в реализацию организационных аспектов мероприятия и обменялись практическим опытами.
photo2025-04-2916-47-30.jpg
В ходе организованного учебно-практического тренинга сотрудникам СЭМС были подробно представлены теоретические и практические знания по эффективному использованию телерадиовещательных передатчиков, эксплуатации антенно-фидерных устройств.