“Hamkorlikda yangi bilimlar sari: Teleradio uzatkichlardan foydalanish oʻquv mashgʻulotlari”
“EMMM” DUKning 2025-yil 28-martdagi 10-F-sonli farmoyishi ijrosini ta’minlash maqsadida, Samarqand viloyatida Samarqand, Jizzax, Navoiy, Buxoro, Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari EMMX xodimlari ishtirokida o‘quv-amaliy trening tashkil etildi. Mazkur trening “EMMM” DUKning RNvaTR xizmati mutaxassislari tomonidan o‘tkazilib, unda teleradio uzatkichlaridan samarali foydalanish, shuningdek, ushbu uzatkichlar tarkibiga kiruvchi antenna-fider qurilmalarini joylashtirish, sozlash va ekspluatatsiya qilish bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlar berildi.
photo2025-04-2916-47-18.jpg
2025-yil 14-apreldan 18-aprelgacha bo‘lgan davr mobaynida tashkil etilgan o‘quv-amaliy trening doirasida ishtirokchilarga teleradio uzatkichlarning
texnik-ekspluatatsion xususiyatlari, funksional imkoniyatlari hamda ularni real ekspluatatsion sharoitlarda qo‘llash mexanizmlariga oid nazariy bilimlar va amaliy ko‘nikmalar chuqurlashtirilgan tarzda yetkazildi.
photo2025-04-2916-47-25.jpg
O‘tkazilgan o‘quv-amaliy treningda Samarqand RTUMning texnik direktori boshchiligidagi mutaxassislar guruhi ham faol ishtirok etdi hamda trening tashkiliy jihatlarini amalga oshirishda bevosita o‘z hissalarini qo‘shishdi va o‘z tajribalari bilan bo‘lishishdi.
photo2025-04-2916-47-30.jpg
Tashkil etilgan o‘quv-amaliy trening davomida EMMX xodimlari  tele-radio uzatkichlardan samarali foydalanish, antenna-fider qurilmalarini ekspluatatsiya qilish bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlar chuqurlashtirilgan tarzda yetkazildi.

“Towards new knowledge in cooperation: Training session on the operation of television and radio broadcasting transmitters”
In order to implement the order No. 10-F of the State Unitary Enterprise "CEMC" dated March 28, 2025, a practical training was organized in the Samarkand region with the participation of employees of the SEMC of the Samarkand, Jizzakh, Navoi, Bukhara, Kashkadarya and Surkhandarya regions. This training was conducted by specialists of the RK and TR service of the State Unitary Enterprise "CEMC", within the framework of which theoretical and practical knowledge was presented on the effective use of television and radio broadcasting transmitters, as well as on the placement, configuration and operation of antenna-feeder devices included in the said transmitters.
photo2025-04-2916-47-18.jpg
From April 14 to 18, 2025, as part of the organized educational and practical training, participants were presented in detail with theoretical knowledge and practical skills regarding the technical and operational characteristics of television and radio broadcasting systems, the functional capabilities of transmitting equipment, as well as the mechanisms for its use in real operating conditions.
photo2025-04-2916-47-25.jpg
A group of specialists under the leadership of the technical director of the Samarkand RTPC took an active part in the conducted educational and practical training, making a direct contribution to the implementation of the organizational aspects of the event and exchanging practical experiences.
photo2025-04-2916-47-30.jpg
During the organized educational and practical training, CEMC employees were given a detailed presentation of theoretical and practical knowledge on the effective use of television and radio broadcasting transmitters and the operation of antenna-feeder devices.