Andijon viloyati hududida hamkorlikda tezkor tadbirlar o‘tkazildi
2025-yilning birinchi choragida O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy shu’basi, Andijon shahar IIB uchastka nozirlari, tezkor vakillari va Andijon viloyati EMMX xodimlari hamkorligida “REV va YuChQlarni Andijon viloyatida sotib olish, sotish yoki o‘rnatish, olib kirish va ulardan foydalanish ustidan nazoratni tashkil etish va radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi” yuzasidan tezkor tadbirlar o‘tkazildi.
dfgcvbcvb.jpg
Tadbirlar davomida Andijon shahar, Toshkent ko‘chasi 8-A uyda 1 dona mobil signallarini kuchaytiruvchi repitor qurilmasi o‘rnatilganligi aniqlandi.
Aniqlangan radioelektron vosita bo‘yicha tegishli ekspertiza o‘tkazilib bayonnomalar rasmiylashtirildi va REV egasiga nisbatan qonuniy chora ko‘rish maqsadida O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy shu’basiga topshirildi.

На территории Андижанской области проведены оперативные мероприятия
В первом квартале 2025 года совместно с территориальным отделением инспекции Узкомназорат Андижанской области,  сотрудниками оперативно розыскного отдела  ОВД города Андижана,  а также сотрудниками СЭМС Андижанской области были проведены оперативные мероприятия по организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), реализации и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также при устранении радиопомех.
В ходе мероприятий было обнаружено, что по адресу: город Андижан, улица Ташкент, дом 8-А, был установлен репитер, усиливающий сигналы сетей мобильной связи.
По выявленному радиоэлектронному устройству была проведена соответствующая экспертиза, оформлены протоколы, и для принятия законных мер в отношении владельца РЭС были переданы в территориальное управление Узкомназорат Андижанской области.