Vatanni himoya qilish, uni ko‘z qorachig‘idek asrab-avaylash yurtimizning har bir fuqarosining burchidir. Joriy yilda ham O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining tashkil etilganligiga 33-yil to‘lishi munosabati bilan mamlakatimiz bo‘ylab “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni”ga bag‘ishlangan tantanali tadbirlar tashkil etilmoqda.
Sirdaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida ham Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan ma’naviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi. Tadbirda hukumatimiz tomonidan O‘zbekiston Respublikasining davlat manfaatlarini himoya qilish uchun yetarli bo‘lgan Qurolli Kuchlarini yaratish borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida so‘z yuritildi. Ishonch bilan aytish mumkinki, bugungi kunda harbiy xizmat nafaqat konstitutsiyaviy, balki yosh avlodning har bir aʼzosi uchun sharafli burchga, milliy armiyamiz esa sadoqat, qatʼiyat va jasoratni tarbiyalash maktabiga aylandi.
Fursatdan foydalanib, Vatanimizning barcha jasur va sadoqatli himoyachilarini milliy bayram bilan tabriklab ularga tinchlik, farovonlik va barcha ezgu ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Protecting the Motherland and cherishing it as the apple of one's eye is the duty of every citizen of our country. This year, in connection with the 33rd anniversary of the formation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, solemn events dedicated to "January 14 - Defenders of the Motherland Day" are being held throughout the country.
The Electromagnetic Compatibility Service of the Syrdarya region also organized a spiritual and educational event to commemorate Defenders of the Motherland Day. The event highlighted the work done by our government to establish the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, which are sufficient to protect the state's interests. It can be confidently stated that today, military service has become not only a constitutional obligation but also an honorable duty for every representative of the younger generation, and the national army has become a school for cultivating loyalty, resilience, and courage.
Taking this opportunity, we congratulate all the courageous and devoted defenders of our Motherland on the national holiday and wish them peace, well-being, prosperity and success in all endeavors!